J

Jako hodowca psów rasowych oraz czynny zawodnik sportu kynologicznego – agility, postanowiłam połączyć swoje dwie pasje prawo i kynologie. W ten sposób powstała marka handlowa mojej Kancelarii zajmująca się tylko i wyłącznie problemami prawnymi hodowców psów rasowych zrzeszonych w Związku Kynologicznym w Polsce, którego sama jestem członkiem. Jestem autorem bloga prawniczego pt. psi paragraf (www.psiparagraf.pl) na którym dziele się swoją wiedzą z zakresu prawa kynologicznego i chętnie odpowiadam na pytania oraz komentarze moich czytelników.
Zakres działalność Kancelarii w tej materii jest obszerny, hodowca psów rasowych znajdzie u nas odpowiedź na wiele nurtujących pytań prawnych z zakresu kynologii, m.in. jego odpowiedzialności względem nabywcy psa, opodatkowania hodowli psów czy wreszcie konstrukcji umowy sprzedaży psa. Swoją pomoc oferuje również na drodze postępowania sądowego. Spory z nabywcą psa z hodowali zawsze najlepiej jest rozwiązać w drodze pozasądowej, w której również chętnie udzielę swojej pomocy poprzez sporządzenie pism, negocjacje ugodowe czy sporządzenie odpowiedniej ugody. Hodowca znajdzie u mnie również odpowiedź na pytanie jak radzić sobie z atakami na portalach społecznościowych czy innych mediach, forach itp.
Pomoc prawną dla hodowców psów rasowych oferuje również w formie szkoleń organizowanych przez Oddziały Związku Kynologicznego w Polsce. Szkolenia takie odbyły się m.in. w Oddziale w Będzinie, Opolu, Raciborzu.

Oferta skierowana do hodowców psów rasowych:

  • konturowanie umowy sprzedaży psa/szczeniaka dopasowanej do rasy,
  • porady prawne z zakresu prawa kynologicznego,
  • sporządzanie pism przed procesowych,
  • reprezentacja sądowa wraz z prowadzeniem sprawy,
  • pomoc przy ochronie dobrego imienia hodowli,
  • rozwiązywanie sporów na drodze pozasądowej,
  • szkolenia dla hodowców z zakresu prawa kynologicznego.